KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14188379
*
nr 1418 8379
Anders Sköld
(f. 1968), Sverige
Oljemålningar, 3 st, Triptyk, Kustmotiv, Öland. Signerad, daterad -86. Olja på duk, 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 24x29 cm (triptyk, totalt ca 24x87 cm)
Anders Sköld, svensk bildkonstnär född 1968.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2021
kl 20:20:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/9 12:22:42
1
600 kr
10/9 17:33:28
1
900 kr
13/9 08:27:13
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders sköld kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja på duk oljemålningar sverige triptyk vatten öland ölandsmotiv öländsk
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:55
*
Anders Sköld
Anders Sköld, svensk bildkonstnär född 1968.
nr 1418 8379
Anders Sköld
(f. 1968), Sverige
Oljemålningar, 3 st, Triptyk, Kustmotiv, Öland. Signerad, daterad -86. Olja på duk, 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 24x29 cm (triptyk, totalt ca 24x87 cm)
Anders Sköld, svensk bildkonstnär född 1968.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/9 12:22:42 | 1 | 600 kr |
10/9 17:33:28 | 1 | 900 kr |
13/9 08:27:13 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders sköld kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja på duk oljemålningar sverige triptyk vatten öland ölandsmotiv öländsk
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:55